وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات:طرح نوآفرين تصويب شد


خبرگزاري آريا – تهران- ايرنا- وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در توئيتي از تصويب طرح نوآفرين در هيات دولت خبر داد و نوشت: اين طرح براي رفع موانع و زيرساخت‌هاي حقوقي سر راه استارتاپ در سازمان فناوري تدوين شد.
‏محمدجواد آذري جهرمي در توئيت خود افزود:«باز هم يک خبر خوب؛ طرح ‎نوآفرين امشب در دولت تصويب شد.يادتونه تو هر جلسه از مشکلات بيمه و ماليات و جذب سرمايه‌گذاري براي استارت‌آپهايي که در مراحل اول رشد هستند، مي‌گفتيد و پاسخ مي‌دادم: پيگيرم.
ديگه حل شد.»وي ادامه داد: تشکر از امير ناظمي و تيمش و دوستان جوان‌مان در ساير دستگاه‌ها که ياري کردند.هيات وزيران در جلسه امروز خود به رياست حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري، سند توسعه اقتصاد ديجيتالي را با هدف تشويق و حمايت از کسب و کارهاي نوپا در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات به تصويب رساند.
براساس اين آيين نامه، کسب و کارهاي نوپا در اقتصاد ديجيتال از مقررات حاکم بر نظام اداري که براي شرکت‌هاي بزرگ مقياس طراحي شده است، مستثني و با مقرراتي ساده‌تر و متناسب با دوره گذار مواجه مي‌شوند.به ويژه در صورت شکست احتمالي، مخاطره تعهدات مالياتي، تامين اجتماعي و … براي اين کسب و کارهاي نوپا کاهش يافته و انگيزه اين شرکت‌ها براي آغاز و رسميت بخشيدن به فعاليت‌هايشان تقويت خواهد شد.
با ساماندهي شرکت‌هاي نوپا در اقتصاد ديجيتال، امکان ارزيابي و نظارت دولت بر اين کسب و کارها آسان‌تر مي‌شود.شبد**۹۲۰۷**۱۹۵۳** انتهاي پيام /* .

لینک منبع

نویسنده نوشته: ربات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یازده =