کلید نجات محیط زیست آموزش و عمل به فعالیت های زیست محیطی استبه گزارش ایده رسانه به نقل از خبرنگار مهر، کتایون حجتی ظهر سه شنبه در همایش گسترش و ترویج مشاغل سبز در راستای توسعه پایدار در استان کردستان، اظهار داشت: محرک‌های بسیاری برای کاهش ردپای اکولوژیکی وجود دارد که آموزش برای توسعه پایدار یکی از مهمترین آنها است.

وی آموزش را بهترین رد دست اکولوژیکی دانست و افزود: ارائه آموزش در راستای توسعه پایدار برای خانواده‌ها، موسسات و نهادها ضروری است.

مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: علل عبور از ظرفیت زیستی شامل افزایش جمعیت، مصرف و ضایعات بیشتر است و برای هر نفر ظرفیت زیستی تعریف شده ۰.۸ هکتار است که در کشورمان به کسری اکولوژیک رسیدیم و بنابراین برای کاهش ردپای اکولوژیکی نیاز به رد دست اکولوژیکی داریم.

حجتی یادآور شد: رد دست اکولوژیکی شامل انرژی‌های تجدید پذیر، بهینه سازی مصرف آب و انرژی، حفاظت و احیای تالاب، مشاغل سبز و کارآفرینی، تولید و مصرف پایدار، مشاغل سبز و کارآفرینی و جلوگیری از سد سازی در منطقه است.

وی بیان کرد: سه شاخصه اصلی پایداری، اقتصاد، اجتماع و محیط زیست است و زمانی می توان ادعا کرد که پایداری اتفاق افتاده است که بیشترین همپوشانی بین این سه شاخصه به وجود آید.

کد خبر ۴۶۴۴۲۴۲لینک منبع

نویسنده نوشته: ربات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =