بازداشت داروفروش شیاد در فضای مجازی/ بازی با سلامت مردم با تغییر تاریخ مصرف داروهای فاسد

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت فردی که با تهیه داروهای تاریخ مصرف گذشته کم یاب، تاریخ انقضای آن را دستکاری کرده و در فضای مجازی به فروش رسانده بود، خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفت وگو با ایده رسانه، درباره جزییات این خبر گفت: در راستای مبارزه با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس ، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از 10 هزار دنبال کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب کرده بود، مورد شناسایی قرار گرفت. در همین راستا نیز کارشناسان پلیس فتای پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند هویت گرداننده این صفحه را در فضای مجازی شناسایی کنند.

 
وی خاطرنشان کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. همچنین محل دستگیری وی نیز مورد بازدید قرار گرفت که در جریان آن بیش از 50 هزار قلم انواع داروی تاریخ گذشته از محل کشف و ضبط شد. تاریخ انقضای این داروها برای حداقل پنج سال قبل بود اما متهم با چاپ برچسب تقلبی تاریخ انقضا را به سال 1404 تغییر داده بود.
 
رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه متهم با چاپ برچسب های تقلبی تاریخ انقضای داروها را تغییر داده بود، گفت: این فرد پس از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهای فاسد و تاریخ گذشته تحت عنوان داروی کمیاب و نایاب اعتراف کرد. این فرد در واقع نه تنها مرتکب جرم کلاهبرداری شده است، بلکه با سلامت و جان مردم نیز بازی کرده و این جرمی بسیار بزرگ است که حتما در محاکمه اش موثر است.

به گفته معظمی گودرزی برای متهم دستگیر شده، پرونده ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس فتا نیز در این خصوص ادامه دارد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی بدون مجوز در فضای مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارایه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از داروخانه ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری کنند.

پایان خبر ایده رسانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت داروفروش شیاد در فضای مجازی/ بازی با سلامت مردم با تغییر تاریخ مصرف داروهای فاسد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت داروفروش شیاد در فضای مجازی/ بازی با سلامت مردم با تغییر تاریخ مصرف داروهای فاسد"، کلیک کنید.