رابطه نوشیدن چای با زوال عقل

آفتاب نیوز :

بر اساس تحقیقات جدید در ژورنال Aging، افرادی که به طور منظم چای می نوشند نسبت به افرادی که چای نمی نوشند، سازمان ساختاری کارآمدتری در مغز خود دارند. این سازمان بهبودیافته ممکن است به محافظت در برابر زوال شناختی – اختلالات فکری مانند زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند.

این تحقیق بر روی چای سبز، سیاه و اولانگ متمرکز شد. محققان اطلاعاتی در مورد سلامت، سبک زندگی و وضعیت روانی شرکت کنندگان جمع آوری کردند. هر یک از شرکت کنندگان برای درک بهتر سلامت مغز خود، MRI و آزمایش عصبی روان شناختی انجام دادند. این مطالعه به مدت سه سال، از 2015-2018 ادامه یافت.

نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که حداقل چهار بار در هفته چای سبز، اولانگ یا سیاه می نوشیدند، ارتباط بین نواحی مختلف مغزشان بهبود یافته بود.

در حالی که این تحقیقات علت رابطه بین چای و مغز سازمان یافته تر را ثابت نمی کند، یافته های آن ها نشان می دهد که نوشیدن منظم چای می تواند عملکرد شناختی را که به سازماندهی مغز متکی است، بهبود یا پشتیبانی کند.

چای دارای چند عنصر کلیدی است که برای سلامتی ما مفید است، از جمله پلی فنول ها، که مواد شیمیایی آلی هستند که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. پلی فنول ها به پیشگیری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و سرطان، بیماری های عصبی و حتی دیابت و پوکی استخوان کمک می کنند.

چای همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مفید دیگری از جمله ویتامین C و E، اسید فولیک و پتاسیم و همچنین اسید های آمینه مانند L-theanine است که می تواند هوشیاری ذهنی را افزایش دهد و در عین حال آرامش را نیز افزایش می دهد.

منبع: اطلاعات آنلاین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رابطه نوشیدن چای با زوال عقل" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رابطه نوشیدن چای با زوال عقل"، کلیک کنید.